Përpos që e rrahin brutalisht, të rinjtë ia ngulin tri herë thikën në shpinë – kamerat e sigurisë filmojnë momentin rrëqethës

Kamerat e sigurisë kanë filmuar një sulm brutal kurse pamjet janë publikuar në internet, ku shihet një grup të rinjsh sulmojnë një bashkëmoshatar të cilin përpos që e rrahin ia ngulin tri herë thikën në shpinë.

Viktima po mundohej të fshihej prapa banakut të një lokali, kur disa të rinj me çdo kusht e nxorën nga banaku dhe njëri prej tyre e theri tri herë me thikë.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

“Ai më do ashtu siç jam”: E mbijetuara e sulmit me acid gjeti dashurinë e jetës në spital – tani ata planifikojnë të martohen

Një vajzë indiane që pësoi djegie të tmerrshme në fytyrën e saj dhe humbi shikimin kur ajo u sulmua me acid nga një “admirues i përbuzur”, ka zbuluar se si e gjeti dashurinë e jetës së saj ndërsa u shërua në shtratin e saj të spitalit. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Pramodini Roul.


Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Vetura “Made in Kosova” prodhohet në Drenas!

Ka shumë raste kur te shqiptarët janë gjetur vetura prej markave dhe modeleve më të vjetra të veturave.Por, përveç kësaj ana tjetër është se disa edhe kanë bërë modifikime të ndryshme të tyre.

Është mjeshtri Haki Bajraktari, i cili për disa vite e ka punuar një veturë, gjë të cilën ai e ka bërë siç thotë me shumë dashuri, njofton Klan Kosova.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Gjendet në xhungël familja e sulmuar nga piratët e armatosur – kishin mbijetuar duke ngrënë frute dhe pirë ujë të lumenjve

Një çift nga Kalifornia dhe dy vajzat e tyre që kishin humbur që nga e diela, kur piratët sulmuan anijen e tyre në zonën e deltës së lumit Amazon, janë shpëtuar dhe detaje të reja po dalin në lidhje me mënyrën se si ata mbijetuan.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Adam dhe Emily Harteau dhe vajzat e tyre !

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Donte ta shiste për 500 dollarë, por pas reklamës, veturën e vjetër e shiti për së paku 100 mijë dollarë

Një amerikane nga Kalifornia ka vendosur të shesë veturën e saj të vjetër për një veturë, prodhim i vitit 1996 për vetëm 499 dollarë. Dhe në mënyrë që të ketë sukses kjo shitje, përcjell Telegrafi, Max Lanmen, i dashuri i saj i ofroi një reklamë Pasi që vetura ka të kaluara tashmë 227.070 km, pronarja ka vendosur një çmim (fillestar) prej vetëm 499 dollarë.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Pamje te tmerrshme nga industria e mishit, shikojeni se si masakrohen zogjtë


Pamje shqetësuese janë publikuar online që tregojnë momentin kur zogjtë që në ditën e parë të jetës së tyre procesohen për mish.Në po këtë video shihet momenti kur zogjve u hiqet koka sa ato janë ende gjallë. E disa të tjerë që konsideroheshin jo të përshtatshme për ushqim, gjuheshin në linjën e zezë. Këto pamje u regjistruan nga një grup i aktivistëve për të drejtat e kafshëve.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Ky është drenicasi që ka 5 mijë stilolapsa…shikojeni çfarë thotë

I ndërron stilolapsat sikur të ishin çorape mirëpo nuk ka aq shumë çorape sa ka stilolapsa.

Gazetari Milot Hasimja ju sjell një storie të vjetër për koleksionuesin e stilolapseve, Xhemë Abazi nga Prekazi.

Madje për secilin që ia ka dhuruar stilolapsin ia di edhe emrin.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Edhe kjo ndodh në Aeroportin e Prishtinës, nusja me vello e pret burrin me letra të dalë nga aeroplani


Sot, e diel një çift i ri pritet të kurorëzojnë dashurinë e tyre me martesë.Derisa për dikë largësia thjeshtë nuk është asgjë, për dikë do të thotë shumë dhe jo rastësisht na vijnë ndërmend edhe befasitë e ndryshme! Kjo vajzë me fustan nusërie ka vendosur të pret bashkëshortin e ardhshëm në një ambient aspak të zakonshëm, në aeroportin e Prishtinës.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Shtëpia e ndërtuar në dru në zemër të xhunglës me pamje nga deti, në të cilën të gjithë dëshirojnë të kalojnë vikendin

Një çift ka arritur të ndërtoi një shtëpi në dru në zemër të xhunglës – dhe të gjithë ata që kanë rastin të kalojnë një orë brenda saj, mund të kënaqen me pamjen që ofron tarraca e saj!


Pronarët e shtëpisë në dru Tod dhe Diane Sherman, kanë realizuar ëndrrën e kamotshme për të ndërtuar një shtëpi në dru në zemër të xhunglës!
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Po kalonte rrugën, gjashtëvjeçari goditet nga një veturë – “fluturon” si një kukull

Kamerat e rrugës kanë filmuar një aksident të tmerrshëm, sesi një automjet përplas një 6 vjeçar. Vogëlushi ka “fluturuar” si një kukull lecke teksa ka qenë duke kaluar rrugën në një moment aspak të përshtatshëm. Siç thuhet më tej, përcjell tvklan.al, 6-vjeçari u përplas nga një makinë e tipit Ford Focus.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun