Nëna vret vajzën: E dogja për së gjalli sepse turpëroi familjen

Një nënë, e cila dogji për së gjalli vajzën e saj, pasi u arratis me një mashkull të cilin familja nuk e donte, është dënuar me vdekje në Pakistan.

Parveen Bibi pranoi përpara një gjykate speciale në qytetin e Lahore se e kishte vrarë të bijën në qershor të vitit të shkuar, pasi “kishte turpëruar familjen”.

Related image
Mos e humb, hap linkun/linqet e meposhtme per me teper

Svoboda për tensionet Kosovë – Serbi: NATO ta bëjë të qartë se do të intervenojë

Hanes Svoboda, ish-kryetari i Grupit Social-Demokrat në Parlamentin Europian dhe ish- raportues për negociatat ndërmjet BE-së dhe Kroacisë, ka deklaruar se nuk duhet të lejohet një konflikt i ri në rajon, duke thënë se NATO-ja dhe BE-ja duhet të çojnë porosi se do ta ndalin çfarëdo konflikti.
Ai tensionet e fundit Kosovë – Serbi i ka ndërlidhur me zgjedhjet presidenciale serbe.

Image result for Svoboda kosove
Mos e humb, hap linkun/linqet e meposhtme per me teper

Humbja e flokëve tek gratë, ja cfarë sëmndje paralajmron

Është e gabuar ideja se humbja e flokëve është një problem vetëm i meshkujve. Madje 40% e personave të cilët kanë problem të përkohëshëm apo afatgjatë me humbjen e flokëve, janë gratë. Tek disa ersona, ky problem shfaqet në të gjithë kokën, tek disa të tjerë vetëm në pjesën qëndrore të kokës. Për çdo grua ësht stresues momenti kur shikojnë krëhërin e flokëve me një numër të madh të flokëve të rënë nga zakonisht.
Image result for Humbja e flokëve tek gratë
Mos e humb, hap linkun/linqet e meposhtme per me teper

“Vdekja e bardhë” shokon mjekët shqiptarë, e reja humb jetën në spital pasi kishte të vjella

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnje, ku një vajzë 20 vjeçe ka gjetur vdekjen një orë pasi ishte dërguar në spital nga familjarët. Sara Gjermeni, 20 vjeçe banuese në fshatin Gorre të Lushnjes, gjatë pasdites së djeshme, e hënë, ka shfaqur të vjella dhe aritmi në zemër.

E reja është dërguar nga prindërit në spitalin e qytetit, ku pavarësisht ndihmës së marrë ka gjetur vdekjen një orë më vonë.

Mos e humb, hap meposhtme per me teper

Histori e prekse e Binjakëve të bashkuar sirianë, ja çfarë u ndodhi atyre

Binjakët e bashkuar një muajsh, të cilët ishin evakuuar nga një periferi e rrethuar me rebelë në afërsi të kryeqytetit sirian Damask kanë vdekur, thotë një organizatë mjekësore.

Nawras dhe Moaz ishin të bashkuar në gjoks, me zemrat në të njëjtin kraharor. Qeveria lejoi që të zhvendoseshin në një spital fëmijësh me 12 gusht pasi doktorët parashtruan kërkesë, shkruan BBC.

Mos e humb, hap linkun/linqet e meposhtme per me teper

“Jozefina Topalli” merr lajmin që i copëton shpirtin


Rudina Dembacaj, aktorja mjaft e njohur për publikun shqiptar për rolin e saj të parë në programe humori, të ish-kryeparlamentares Jozefina Topalli, këtë 1 gusht është zgjuar me një lajm të hidhur.“Me shpirtin e copëtuar lajmëroj humbjen shumë të parakohshme të djalit të xhaxhait, vëllait dhe shokut tim Ali Dembacaj! Pusho në paqe dritë! Të dua shumë!” shkruan moderatorja.

Mos e humb, hap linkun/linqet e meposhtme per me teper

TRONDITËSE për sllavomaqedonët! Zbulohet e vërteta e madhe: Shqiptarët në Maqedoni 47 %, shumicë absolute!

Më në fund shpaloset e vërteta e madhe, shqiptarët në Maqedoni jo që nuk janë numri dy i popullsisë, por janë numri një, 47 % e popullatës janë shqiptarë, gati shumicë absolute! Që këtej e tutje, të gjithë duhet të thonë se shqiptarët janë populli shumicë në Maqedoni, pasi sipas të dhënave të reja rezulton se ata që e konsiderojnë veten sllav maqedon, nuk janë as 40 %.

Image result for TRONDITËSE për sllavomaqedonët! Zbulohet e vërteta e madhe: Shqiptarët në Maqedoni 47 %, shumicë absolute!
Per me teper hap linkun/linqet

A e keni ditur se në këto 2 vende e keni të ndaluar të falni namazin!!!

1- Namazi në varreza: Transmetohet nga Ebu Seidi, nga profeti -alejhi selam- se ka thënë: “Toka është e gjitha xhami përveç banjove dhe varrezave” .

Transmetohet nga Aishja -radiallahu anha- nga profeti -alejhi selam- tha në sëmundjen që vdiq: “I ka mallkuar Allahu hebrejtë dhe të krishterët, i morën varret e profetëve të tyre për xhami. Ajo tha: Sikur të mos ishte kjo, do ta kishin nxjrrë në pah varrin e tij, vetëm se unë kam frikë se mos merren për xhami” .

Per me teper hap linkun/linqet

Ja çfarë grua bukuroshe ka Oki

Ja çfarë grua bukuroshe ka Oki (FOTO)

Fatmir Spahiu i njohur si ‘Oki’ nga Kafeneja Jonë është i ndjekur shumë edhe në rrjetet sociale.

Mes shumë fotove që poston, ai sjellë gjithashtu foto edhe me gruan e tij, Zanën.

Kujtojmë se aktori dhe bashkëshortja e tij janë prindër të dy fëmijëve.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Shkatërroni njollat kafe, lythat, shenjat e moshës dhe pikat e zeza tërësisht në mënyrë natyrale

Problemet e lëkurës janë shumë të shpeshta dhe të zakonshme pothuajse te të gjithë. Më të përhapura janë njollat kafe të theksuara, shenjat e lëkurës, poret e bllokuara apo pikat e zeza. Zakonisht të gjitha këto shkaktohen nga çrregullimi hormonal ose ndryshimet në stilin e jetesës. Shumë njerëz përdorin produkte të gatshme për kujdesin ndaj lëkurës.
Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun