Pasi fillova të pija këtë nuk u shëndosha më kurrë! Përdora vetëm këto dy përbërës

Vaji i farave të lirit është i bollshëm në fibra, minerale, acide yndyrore dhe vitamina. Është jashtëzakonisht i mirë për shëndetin tonë të përgjithshëm.

Kjo mund të na ndihmojë kundër sheqerit të lartë në gjak dhe që të ulim dëshirat për të ngrënë së tepërmi. Eshtë veçanërisht e mirë për shëndetin e zorrëve tona.

Per me teper hap linkun/linqet

Nëse doni të jetoni gjatë dhe të dukeni të rinj, thjesht konsumoni këtë frut!

Nëse doni të jetoni gjatë dhe të dukeni të rinj, thjesht konsumoni këtë frut!

Mëlçia është një organ jetik që ka rol shumë të rëndësishëm në të gjitha proceset metabolike në trup. Mosfunksionimi i mëlçisë mund të paraqesë probleme të ndryshme shëndetësore. Ky organ prodhon proteina që kanë një rol të rëndësishëm në mpiksjen e gjakut dhe gjithashtu “thyen” qelizat e vjetra dhe të dëmtuara të gjakut.

Për më shumë – kaloni në pjesën e mëposhtme ose hap linkun

Ky lloj sheqeri mund të zëvendësojë antibiotikët e infeksioneve të traktit urinar. Studimi ka kuruar më shumë se 300 femra

Infeksionet e traktit urinar janë forma e dytë më e zakonshme e infeksioneve në trup, duke prekur mbi 8 milionë njerëz në vit në SHBA. Gratë janë më të ndjeshme ndaj këtyre infeksioneve dhe mbi të 50-at, do të preken në mënyrë të pashmangshme një herë në jetën e tyre.

Trajtimi aktual për UTI (Infeksionet e Traktit Urinar)
Antibiotikët janë trajtimi më i rekomanduar.
Ky lloj sheqeri mund të zëvendësojë antibiotikët e infeksioneve të traktit urinar. Studimi ka kuruar më shumë se 300 femra
Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës – Link

Ja çfarë do të thotë kur syri juaj fillon e dridhet. Përgjigja nuk do ju pëlqejë !

Shumë prej nesh e dimë se çfarë është kur të dridhet qepalla; në fakt, ne të gjithë e kemi hasur këtë moment në jetën tonë. Dridhja e qepallës ndodh mjaft papritur – mund të jeni duke parë TV,duke lexuar , ose gatuar kur ndjeni një lëvizje të papritur te qepalla e syrit tuaj. Ajo që ndjeni është një lëvizje e muskujve ose një kërcim nervor në zonën rreth syrit tuaj. Dridhjet e qepallave nuk janë kërcënuese për jetën, por mund të nxjerrin në pah disa çështje serioze shëndetësore.

Ja çfarë do të thotë kur syri juaj fillon e dridhet. Përgjigja nuk do ju pëlqejë !

Për të lexuar të plotë hap linkun e rradhës – Link

Çfarë po ndodh me fytyrën e Mihrije Brahës?

Çfarë po ndodh me fytyrën e Mihrije Brahës?
Këngëtarja Mihrije Braha këtë vit ishte temë në mediat roze. U lavdërua e u kritikua shumë për fotografitë provokuese me bikini të cilat i postonte vazhdimisht. E temë ka qenë edhe ‘rinia e përjetshme’ e saj. Mirëpo, si duket ajo tashmë ka filluar të plaket, dhe nuk duket edhe aq bukur sikur në fotografitë që postonte në Instagram/koha.mk

Familja shqiptare gjen 115 mijë euro, i dorëzon paratë në polici (Video)

Një familje turistësh shqiptar në Llogara, gjen një sasi prej 115 mijë euro dhe i dorëzon në Polici. Policia e Vlorës i falënderon për aktin qytetar.


Policia në përfundim të verifikimeve se kujt i përkiste kjo shumë monetare, ka sekuestruar shumën monetare prej 115 mijë euro dhe ka proceduar penalisht dy shtetas..
Kliko Linkun poshte per te lexuar te plote:

 

 

 

 

 

 

 

LINK