Mos e lini kurrë shishen e ujit në makinë, çfarë mund të ndodhë

Shumica prej nesh nuk e dimë, por veturës mund t’i shkaktojë rrezik edhe shishja e plastikës me ujë të ekspozuar direkt rrezeve të diellit. Për rreziqet shëndetësore.

Të pirjes së ujit i cili ka qëndruar gjatë në shishe plastike në diell të gjithë i dimë. Mirëpo, ekziston edhe një rrezik..
Hap reklamen / Vazhdo artikullin e plote

FOTO/VIDEO | Kush i ndërtoi këto shkallë gjigande dhe misterioze?

Ollantaytambo është një fshat dhe një zonë arkeologjike në Peru.Aty gjenden shumë rrënoja të së kaluarës, shumica prej tyre misterioze.

Historianë të ndryshëm thonë se Ollantaytambo u ndërtua diku rreth vitit 1440 p.e.s. nga Perandori Pachacuti. Arkeologët besojnë se Ollantaytambo u ndërtua mbi rrënojat e një qyteti edhe më të vjetër.
Hap reklamen / Vazhdo artikullin e plote

Pritet tërmeti fatal 7.5 ballë, ja kush rrezikon

Një tërmet me magnitudë 7.5 ballë ka alarmuar shtetin turk. Stambolli, rrezikohet të përfshihet nga një tërmet i frikshëm i cili nëse bie, rrezikon t’i marrë jetën deri në 90 mijë njerëzve.

Sinoptikanët kanë paralajmëruar se epiqendra e një tërmeti në Antalian Veriore mund të jetë rrezik për qytetin turk me më shumë se..
Vazhdo Artikullin e plotë

Përleshje në Prishtinë, plagoset një person me armë zjarri

Sot rreth orës 15:00, policia ka marrë informacionin se në rrugën “Ndue Përleshi”, në lagjen Mati 1 në Prishtinë, ka pasur të shtëna me armë zjarri dhe përleshje fizike mes tre personave, njëri prej të cilëve është plagosur nga arma e zjarrit.

Personat e lënduar:
Hap reklamën

Hap reklamën më lartë/ Vazhdo artikullin e plotë