Forma e kërthizës tregon për shëndetin që keni

Mund të mos e besoni mirëpo kërthiza juaj tregon shumë për shëndetin e përgjithshëm trupor.

Ka disa forma të ndryshme të kërthizave dhe secila nga to, sipas mjekëve, tregon diçka për shëndetin tuaj.
Kërthiza e fryrë
Kjo mund të ndodhë për shkaqe të ndryshme, një nga to nëse keni bartur diçka të rëndë mirëpo kërthiza e fryrë mund të tregoj edhe rrezik nga hernia.
Forma e kërthizës tregon për shëndetin që keni
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Të jesh shqiptar është një fatalitet, jemi qenie të prapambetura!

“Të jesh shqiptar është fatalitet, siç është edhe të jesh anglez, serb, gjerman. Është një gjë që nuk është zgjedhja jonë, siç nuk është zgjedhja jonë të jemi burra apo gra. Me pyetjen në libër kam dashur të paralajmëroj lexuesin që unë bëj një portret shqiptari”, thotë Nano, duke shtuar se ky portret ka anët e veta të mira dhe të këqija.


Per me teper hap linkun/linqet me poshte

Trupi bën një gjë të pabesueshme kur fusim gishtin në kërthizë

Me siguri nga kureshtja ndonjëherë ia keni vënë vetes apo dikujt tjetër gishtin në kërthizë.

Prekja e këtillë është shumë e çuditshme dhe ndikon stimulativisht në traktin urinar.

Kështu mund jo vetëm të stimuloni dhe të nxisni indin e kërthizës por edhe indin e abdomenit i cili gjendet përreth tij.
Trupi bën një gjë të pabesueshme kur fusim gishtin në kërthizë
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

LAJM I MADH: Zgjidhet shqipetari ne krye te struktures se NATO-s

“Unë jam i gatshëm të kthehem e të jap kontributin tim nëse dikush më fton në Shqipëri. Unë kam arritur gjithçka që kam pasur ambicie. Jam mjaftueshëm i pasur dhe nuk vuaj për pasuri. Për Shqipërinë do të vija në çdo moment nëse kërkohet ndihma ime. “Gjithçka kam mësuar gati çerek shekulli në Kanada jam i gatshëm ta aplikoj në vendin tim”, kështu e nis rrëfimin e tij me mjaft emocione një shqiptar të cilit Kanadaja ia ka besuar sistemin e mbrojtjes.

Per me teper hap linkun/linqet me poshte

Nëse keni problem me vena të zgjeruara, në Anaderm bëhet shërimi i tyre

Me datë 29 dhe 30 Shtator dhe 01 Tetor …Ekskluzivisht në Anaderm. Trajtimi bashkëkohore i venave të zgjeruara me Laser, me mjek të huaj. E ardhmja e Trajtimit të venave është vetëm në Anaderm, pa dhimbje, pa plagë, pa prerje.

Institucioni i parë i cili merret me qasjen e plotë ndaj venave të sëmura është Qendra Diagnostike Terapeutike “Anaderm”, Prishtinë.
Nëse keni problem me vena të zgjeruara, në Anaderm bëhet shërimi i tyre
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Ekskluzive: Foto Dokumenti i AKI-së pas takimit të Albin Kurtit me Shërbimin Sekret Serb

Albin Kurti është ndalur nga policia pas takimit që ka patur me dy agjentë të shërbimit sekret Serb në fshatin Binxhë të komunës së Klinës në 17 Janar 2004.

I shoqëruar nga Vlora Bajqinovci, Jellena Bjellica dhe Dardan Velija, Albin Kurti ka zhvilluar një takim në fshatin Binxhë të komunës së Klinës me dy persona nga strukturat e shërbimit sekret serb.

0
Mos e humb, hap linkun/linqet e meposhtme per me teper

MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

Para 15 vitesh një 20 vjeçar ka rënën në koma, pasi pësoi një aksident. Pas këtij aksidenti mbeti i shtrirë, pa pasur asnjë reaksion.

Para disa muajve për rastin e tij janë interesuar ekspertët e qendrës nacionale së Francës për kërkime shkencore.

Ata filluan t’i lëshojnë impulse elektrike me fuqi të një miliamperi, në mënyrë që tashmë 35-vjeçari të hapë sytë.
Shkencëtarët zgjojnë njeriun që kishte 15 vjet në koma
MOS HUMB! Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

36 vjeçari rrëfen historinë e tij: Shikoni çka i bëri gruaja kur shkoi si emigrant në Greqi

Histori të tilla shtohen dita-ditës. Një 36-vjeçar ka telefonuar sot në emisionin “Aldo Morning Show”, nga ku rrëfeu historinë e tij dhe kërkoi njohje me një grua tjetër.

Luani nga Rrogozhina tha se punon si emigrant në Greqi dhe ka dy fëmijë.

“Pata një grua, ajo iku kur unë isha në emigracion, kalamajt i kam unë, kam 2 fëmijë një 6 vjeç dhe një 8 vjeç”, tha Luani.

Mos e humb, hap meposhtme per me teper

Tronditen gjinekologët: Ja çfarë i nxjerrin kësaj gruaje nga mitra

Historia e kësaj gruaje është shumë e çuditshme, por na tregon se duhet të tregohemi shumë të kujdesshëm. Gruaja në fjalë kishte vite që vuante nga dhimbjet në fund të barkut, por e kishte neglizhuar, derisa dhimbjet u bënë të padurueshme.

Ajo shkoi për t’u vizituar tek gjinekologu dhe ajo që u zbulua brenda mitrës së saj ishte tronditëse.

Tronditen gjinekologët: Ja çfarë i nxjerrin kësaj gruaje nga mitra
Tejkalo më poshtë për më tepër informacione

“Vdekja e bardhë” shokon mjekët shqiptarë, e reja humb jetën në spital pasi kishte të vjella

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lushnje, ku një vajzë 20 vjeçe ka gjetur vdekjen një orë pasi ishte dërguar në spital nga familjarët. Sara Gjermeni, 20 vjeçe banuese në fshatin Gorre të Lushnjes, gjatë pasdites së djeshme, e hënë, ka shfaqur të vjella dhe aritmi në zemër.

E reja është dërguar nga prindërit në spitalin e qytetit, ku pavarësisht ndihmës së marrë ka gjetur vdekjen një orë më vonë.

Mos e humb, hap meposhtme per me teper