Meteorologët ngrenë alarmin: Evropa do të ketë një dimër vdekjeprurës

Sinoptikanët parashikojnë se dimri i 2018-ës do të jetë një acar i vërtetë dhe paralajmërojnë që të merren masa. Sipas tyre, ky do të jetë dimri më i ftohtë në Evropë prej vitesh.

Meteorologët britanikë thonë se kontinenti do të preket nga një valë polare që do të vërë në rrezik edhe jetën e banorëve.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Lajm I Keq Për Të Rinjtë/ Mbyllet Gjigandi I Call Centerave Në Shqipëri

Gjigantja italiane e shërbimeve Call Center, “Facile.it’, ka mbyllur degën e saj në Shqipëri. Përmes një njoftimi të lëshuar më 31 tetor, kompania bën me dije se ka vendosur likuidimin e degës shqiptare, duke ftuar të gjithë kreditorët të paraqesin pretendimet e mundshme. Sipas të dhënave zyrtare në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit, kjo kompani ushtron aktivitetin në Shqipëri që prej vitit 2012.

Facile.it është një prej kompanive lider në tregun italian të konsulencës në tregun e sigurimeve. Rreth 1.5 milionë italianë i drejtohen kësaj kompanie për të përzgjedhur policat më të përshtatshme të sigurimit, raporton tv Scan.

Muajt e fundit janë shtuar kompanitë Call Center që kanë vendosur të mbyllin aktivitetin në Shqipëri. Në masë të madhe, ky fenomen i detyrohet ashpërsimit të ligjit Italian për kompanitë e shërbimeve Call Center, që ka qëllim kthimin e aktiviteteve të tyre në territorin Italian nga jashtë kufijve.

Kur buka jote të vret: Migrantët rrahin suedezët nëpër rrugë!

Dy suedez të cilët po kalonin pranë një rrugë, janë rrahur keq nga disa migrantë Sirian të cilët po dëmtonin vazot me lule, vetëm pse u thanë që të mos dëmtojnë vazot.

E gjithë kjo ngjarje raportohet se ka ndodhur në Normalmstorg, në qendrën kryesore të Stokholmit, transmeton shqipnews.info Sipas policisë, djelmoshat u rrahën keq!
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Hoxhë Halil Kastrati i siguroi banesë jetimit që na shokoi të gjithve

Pershendetje per te gjithe ju nga une dhe Fetahi 10 vjeçar nga Tetova.Po i rehatojm me nje banes inshaAllah.Jemi ne bisede me nje kompani per ta blere nje banes
Nuk kthehemi ne Prizren pa i rehatu.Nje falenderim shkon edhe per tv 21 nga Shkupi e ne veçanti per gazetarin Besian Leka.Zoti ju gezofte te gjitheve.Halil Kastrati
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Habit studiuesi: Britanikët qeshin me këtë histori të Isa Boletinit, ja si qëndron e vërteta

Ku ka gjë thuhet se nuk është pa gjë, megjithëse historia e çarmatosjes së Isa Boletinit në Londër ka qenë thjesht një legjendë pa baza, e transmetuar si e vërtetë historike.


Studiuesi i historisë Erald Kapri e konsideron qesharak një fakt të tillë, duke u shprehur me ironi se nëse britanikët e dëgjojnë këtë histori do qeshnin.Kjo gojëdhënë i referohet momentit të dorëzimit të armëve.
MOS E HUMB!!Tejkalo hapesiren e meposhtme per me teper

Gjendet në kanal i vdekur fëmija shqiptar, dyshime mbi nënën dhe njerkun

Një djalë 5 vjeç është gjetur i pajetë i mbytur në një kanal në Francë. Nëna dhe njerku i tij janë të dushuar për dhunë dhe janë ndaluar nga policia. Fëmija dyshohet se nxorr jashtë mesnatën e së dielës duke aguar e hënë në formë dënimi pasi kishte urinuar në shtrat. Nga autopsia ka dalë edhe pse fëmija kishte dëmtime në kokë dhe trup ccka dyshohet se është rrahur!
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Tentuan të vrasin Edi Ramën? Kush ishin të interesuarit? Ja cfarë fshihet pas aksidentit me eskortën

Hije dyshimi mbi aksidentin e ndodhur në hyrje të Korçës me eskortën e kryeministrit Edi Rama. Dyshimi shtohet akoma më shumë kur analizohet situata detaj për detaj dhe kur shihet se kush ka qënë personi që shkaktoi aksidentin, pse udhëtonte në krah të kundërt, qëndrimi i tij publik ndaj Kryeministrit. Njëherësh dhe kërkesa e prokurorisë për një hetim më profesional.
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Rrëfimi i 90 ­vjeçarit që nuk punoi dhe nuk u martua asnjëherë!

Historia e 90­vjeçarit nga fshati Vlash, që nuk u martua kurrë, sepse nuk i pëlqenin nuset që i sugjeronin shokët e Partisë së Punës, ndërsa atij vetë mendja i kishte mbetur tek aktorja e një filmi të huaj…

As punoi dhe as u martua kurrë. Pavarësisht presionit të Partisë­shtet dhe presionit familjar e shoqëror, Xhemal Halili nga fshati malor Vlash është ende një beqar në të 90­at! Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Më në fund, sekreti për të rritur kujtesën deri në 80%,përmirëson shpejtësinë e trurin tuaj dhe rikuperoni shikimin VETEM me ndihmën e këtij përbërësi!

Në këtë artikull, ne po ju paraqesim 14 këshilla që do t’ju ndihmojnë të rrisni kujtesën, të bëni trurin tuaj më të shpejtë, të rikuperoni vizionin tuaj të humbur dhe shumë gjëra të tjera! Ju vetëm duhet të jeni të qëndrueshëm dhe rezultatet më të mira së shpejti do të shfaqen!


Mjeti i parë dhe më i fuqishëm natyror që do t’ju ndihmojë të rrisni kujtesën tuaj!
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Aksident i frikshëm në Prishtinë, makina rrotullohet në mes të rrugës

Një aksident ka ndodhur në orët e vona të mesnatës të sotëm në rrugen Luan Haradinaj, në afërsi të NewBornit.Nga aksidenti 2 persona kanë mbetur të dëmtuar dhe janë çuar në spitalin e QKUK-së. Drejtuesi i mjetit ka humb kontrollin dhe është rrutulluar disa herë në rrugë.


Po ashtu mjeti është përplasur dhe me veturën anësore!
Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link