Duka ka një mesazh për Ramën/ Vëri gishtin kokës, nuk e fsheh dot…

Duka ka një mesazh për Ramën/ Vëri gishtin kokës, nuk e fsheh dot...

Agron Duka, kryetar i PAA-së, përmes një komenti në rrjetet sociale duke iu drejtuar mazhorancës, shprehet se flasin me kapadaillëk për marrëdhëniet ndërkombëtare, por harojnë “ambasadorët e mjerinit’ në rrugët e Europës.

“Vërini gishtin kokës, sepse batutat e vjedhura nga Kinostudio “Shqipëria e Re” nuk fshehin dot vjedhjen e..
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Biznesmeni shqiptar investon 80 milionë euro në Budva, mund t’i investonte në Shqipëri, por jo

Biznesmenët shqiptarë synojnë të investojnë në vendet e tjera të Ballkanit dhe jo në Shqipëri.Rasti më i fundit është i biznesmenit Naser Ramaj nga Drenasi, i cili po investon 80 milionë euro në Budva.

DrenicaOnline bën me dije se Ramajt i ka kushtuar 4 milionë euro vetëm leja e ndërtimit.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Urdhri i parë i drejtorit të ri të Policisë së Shtetit: Pa minifunde, taka dhe streçe, harrojini…!

Image result for Urdhri i parë i drejtorit të ri të Policisë së Shtetit: Pa minifunde, taka dhe streçe, harrojini...!

Drejtues i ri i Policise se Shtetit, Ardi Veliu, ka nxjerrë urdhërin e parë.Ai iu kërkon 13 mijë punonjësve të policisë, të zbatojnë me rigorozitet orain e punës dhe kodin e veshjes.

“Veshja të jetë serioze dhe në përshtatje me hierarkinë.Për drejtorët veshja duhet të jetë me kostum dhe këmishë..
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Pluhur më i fortë se soda e bukës: Ndalon të gjitha dhimbjet për 2 minuta, mund ta shëroje tërë trupin!

Problemi më i zakonshëm në fillim të verës është dhimbja në muskujt dhe nyjet,të shkaktuara nga rritja e aktivitetit dhe lëkura e thatë për shkak të djersitjes dhe ndikimit të rrezeve UV.

Ne ju rekomandojmë që të provoni një nga zgjidhjet më të mira–krem i magnezit shtëpiak ose vaj magnez..
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Reagon Donald Lu: Politikanët dështuan sërish, por ka një lajm të mirë

Ambasadori amerikan Donald Lu ka reaguar pas miratimit të dy listave të anëtarëve jogjyqtarë dhe joprokurorë për ngritjen e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe Këshillit të Lartë Gjyqësor,dy institucione që parashikohen sipas reformës së drejtësi.

Emrat u përzgjodhën me short pasi mazhoranca dhe opozita nuk e gjetën konsensusin për .
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Mos e beso, por është e vërtetë! Ja çfarë ju ndodh kur hani spec djegës

Ushqimi pikat është i preferuar për shumë persona. Dihet se ky lloj ushqimi stimulon funksionimin e duhur të metabolizmin mirëpo, nëse e teprojmë me ushqim djegëse, këto 5 dëme i ndodhin organizmit.

1. Dhimbje e madhe e lukthit dhe përkeqësim i ulçerës së stomakut. Nëse përballeni me diçka të tillë.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Izet Haxhia drejt arrestimit: Po kthehem në Shqipëri, ku mund të më eleminojnë. Por nuk kam frikë dhe nuk do hesht

Izet Haxhia shumë shpejt pritet të arrestohet dhe të ekstradohet drejt Shqipërisë,pas vendimit të Gjykatës së Lartë në Turqi.Këtë gjë ai e bën të ditur vetë,teksa thotë se ky mund të jetë komunikimi i fundit në rrjetet sociale.

Pasi nga momenti në moment mund të arrestohet.Postimi i Izet Haxhisë.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë

Parlamenti Europian miratoi heqjen e llogaritjes sezonale të kohës, ja kur hyn në fuqi

Parlamenti Evropian sot e miratoi propozimin për heqjen e llogaritjes verore dhe dimërore të kohës,por vendimin përfundimtar për këtë duhet ta miratojë Komisioni Evropian.

Eurodeputetët kërkojnë që Komisioni Evropian ta mbështetë propozimin e tillë,i cili deri më tani mbetej në qëndrimin për mbajtjen e llogaritjes sezonale të kohës.
Hap Reklamën

Vazhdo artikullin e plotë