VIDEO/ Fuoristrada e bllokuar në Selenicë, helikopteri i FA evakuon të rrezikuarit

Një fuoristradë me dy pasagjerë, burrë e grua, u bllokua pak çaste më parë nga ujërat e lumit Vjosë, në Selenicë të Vlorës.

Fuoristrada, e cila ka qenë duke udhëtuar në zonat e prekura nga reshjet e dendura të shiut të një dite më parë, që sollën fryrjen e lumit Vjosa dhe daljen e tij nga shtrati

Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

E pabesushme: Ja cfare i beri Kadri Veseli mbreme Bekim Jasharit!

Një dasmë e familjes Geci në Drenicë i ka bërë bashkë politikanë dhe anëtarë të familjes Jashari.
Të pranishëm aty ishin edhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, kryeministri Ramush Haradinaj, Sami Lushtaku, Andin Hoti, së bashku me kandidatin e pavarur për kryetar të Skenderajt, Bekim Jashari.


Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

VIDEO/ KOSHARE: Një francez pjestar i UÇK-së vritet në luftime me forcat serbe

E fundit:
Në Betejën e Kosharës, kishin marrrë pjesë shumë luftëtarë të huaj nga shtete të ndryshme të botës duke luftuar përkrah UÇK-së , kundër forcave serbe, shkruan fmimages.net

Në këtë video shihet një ushtar francez i plagosur nga snajperët serb gjatë luftimeve të ashpëra, ushtari francez vdes disa orë!

Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

Ramush Haradinaj e rreh sigurimin e qeverise, e gjeti flejt ne ora 6 te mëngjesit, shokuese goditja

Kryeministri Haradinaj edhe te dilleve po punon, sipas medieve i doli problem edhe me një sigurim te qeverise. Një dëshmitar aty tha se e dëgjonte duke i bërtitur me zë te larte, se pse është flejë kur dera duhet te jetë hapur

“Jan msu kta me Isen, une nuk jam IS as HASHIM.

Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

VIDEO/ Vdiq tri ditë pasi u martua, familja dyshon se ish-dhëndri me vetëdije nuk i dha ndihmë mjekësore

Tash e 6 vjet familja Morina nga Senovci i Rahovecit po kërkon drejtësi për vajzën e saj Antigonën.

Tri ditë pas martesës, babanë e Antigonës familja e dhëndrit e njoftoi se vajza i kishte vdekur, raporton KTV. Ai e akuzon ish-dhëndrin se me duart e tij ia mbyti vajzën!

Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

BE: Ilir Meta porositi dy vrasje, familja Berisha koka e krimit, Edi Rama ka fshehur 200 milionë euro

Raporti sekret i ndërkombëtarëve për krokodilët e politikës shqiptare, ja pse akuzojnë sot njëri-tjetrin se kanë frikë nga drejtësiaTë pashpresë për ta ndalur avancimin e zbatimit të reformës në drejtësi, krokodilët e mëdhenj të politikës shqiptare, ka disa ditë që akuzojnë njëri-tjetrin se kanë frikë nga drejtësia.


Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

​Një ditë para procedimit të Demarkacionit në Kuvend, Qeveria e vendit mblidhet në Hajvali

Zyrtarët më të lartë të Qeverisë së Kosovës do të zhvillojnë një takim të përbashkët, në natën e së dielës.Por, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, dhe vartësit e tij, nuk do të mblidhen në vendin e tyre të punës, në ndërtesën e Qeverisë.

Kryeministri, zëvendëskryeministrat e ministrat e qeverisë kosovare!

Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

Zbulohet me në fund e vërteta për ngjarjen tragjike të Astrit Deharit, ja si ndodhi vdekja e tij

Ish-sekretari organizativ i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj, është i bindur se aktivisti i ndjerë i partisë, Astrit Dehari, ka bërë vetëvrasje në burg. Këtë bindje, aktivisti i VV’së, Valdrin Ahmeti, thotë t’ia ketë shprehur vetë Molliqaj, gjatë një bisede me tëBiseduam gjatë edhe për Astritin, pasi ai që prej kur ndodhi ajo ngjarje këmbëngulte!


Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

VIDEO/ Momenti kur piloti rus bie në tokë dhe luftonë me kryengritesit sirian


Të shtunën, një avion luftarak rus Su-25 u rrëzua mbi Idlib, në qytetin Sarakiba.

Pilot Roman Nikolaevich Filipov u katapultua me sukses, por ra në territorin e xhihadistëve. Ai u detyrua të luftojë deri në vdekje me ta, siç tregohet në video ai qëllon me armën e tij që ai kishte me vete.
Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin

Amerikanët kërkojnë arrestimin e Ilir Metës dhe Sali Berishës, Edi Rama nuk pranon nga frika

Orë tmerri për peshkaqenët e politikës shqiptare, të cilët ka 27 vjet që poshtërojnë, vjedhin dhe sundojnë shqiptarët, plaçkitin pasuritë publike, shesin interesat kombëtare dhe lëvizin në prapaskenë fijet e mafies dhe krimit në vend. Goditja po u vjen pikërisht nga amerikanët, tmerri më i madh i tyre, por shpresa e fundit e shqiptarëve!


Largoje reklamën

Hap reklamën / artikullin