Shokon 43 vjeçari: Pas 8 vitesh martesë gruaja dëshiron të dalë me meshkuj tjerë pasi unë…

Një burrë 43 vjeçar ka rrëfyer për The Sun se pas 8 vjet martesë, ka filluar të vishet si femër dhe gruaja e ka zbuluar, përcjell Bota sot. Ai thotë se tani gruaja e tij i blen rroba të femra dhe i ka thënë se dëshiron të dalë me meshkuj tjerë.

Rrëfimi i tij i plotë: Gruaja ime gjeti rroba të femrave në garderobën time dhe mendoi se unë kam aferë me dikë tjetër. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Hoxha i Tiranes: Ata qe e ofendojnë Skënderbeun ata nuk janë Shqiptar, ata janë!!!

Ekstremizmi i dhunshëm është një ndër sfidat e reja që janë shfaqur edhe në Ballkan gjatë viteve të fundit dhe ai përbën kërcënim për sigurinë e vetë rajonit. Në një intervistë dhënë për “Zërin e Amerikës” në Uashington, Myftiu i Tiranës, Ylli Gurra tha se edhe Shqipëria rrezikohet nga ky fenomen.

Ai nder te tjera tha se nuk është normale qe një figurë si Skënderbeu! Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Emergjencat Civile japin këshillat për të mos u përmbytur: Mos udhëtoni me këmbë, shmangni!

Në bazë të parashikimeve të motit, në orët dhe ditët në vijim pritet një situatë e rënduar e reshjeve të shiut, të cilat mund të kalojnë nivelet normale.

Komiteti i Koordinimit të Emergjencave Civile dhe Krizave, që funksion pranë Kryeministrit të Shqipërisë, ka ndërmarrë të gjitha masat që të gjitha strukturat shtetërore të jenë në gjendje të lartë! Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Shikoni gjendjen në autostradë, Gjiknuri: Situatë e jashtëzakonshme

Eshte nje situate e jashtezakonshme ne autostraden Tirane -Durres. Keshtu tha ministri Damian Gjiknuri teksa ishte ne Qafen e Kasharit.

“Ka permbytje goxha te madhe per shkak te rreshjeve dhe perqendrimit te madh te ujit. Jane marre te gjitha masat, evakuimet jane bere, situata po ndiqet hap pas hapi.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

E dhimbshme : Babai i Astrit Deharit thur vargje për mbesën jetime

Me 5 nëntor bëhet një vit që nga vdekja e dyshimtë e aktivistit të Lëvizjes Vetëvedosje, Astrit Dehari, shkruan Botapress.net

Edhe pas një viti ende drejtësia nuk arriti të zbulojë shkasin e vdekjes së Astrit Deharit i cili ndërroj jetë në Qendrën e paraburgimit në Prizren.

Astrit la pas vetës prindërit dhe gruan e cila ishte shtatzën në kohën që u arrestua Astrit Dehari. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Katër familje të përmbytura apel: Na ndihmoni, uji ka arritur në katin e dytë

Nje gjendje alarmante ne te gjithe vendin. Kater familje janë përmbytur në zonën e Golemit të Durrës pas reshjeve të dendura të shiut gjatë ditës së Enjte.

Sipas ABC News, 4 familjet që janë përmbytur bëjnë apel për ndihmë pasi uji ka arritur deri në katin e dytë të banesave.

Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Dalin fotot e 3 elektriçistëve heronj shkodranë, ja si është gjendja e tyre

Tre elektricistë të KESH u plagosen në krye të detyrës gjatë ditës së sotme në Shkodër.
Ata kanë pësuar djegie gjatë riparimit të një defekti të shkaktuar nga moti i keq në nënstacionin Shkodra 1.

Si pasojë e plagëve të marra, elektricistët Erjon Hafizi, Agron Berisha dhe Afrim Halluni janë dërguar me urgjencë drejt Tiranës, për ndihmë më të specializuar mjekësore. Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link

Moti i keq shemb spitalin në Qarkun Shkodër. Banorë lexojeni këtë njoftim urgjent!

Si pasojë e motit të keq, në qytetin e Pukës është shembur një pjesë e spitalit.

Ndërkohë Bashkia Pukë u bën thirrjet qytetarëve që të shmangin lëvizjet e panevojshme.
Ja njoftimi i Bashkisë Pukë:

Bashkia Pukë nisur nga kushtet atmosferike ju apelon të gjithë banorëve të evitojnë levizjet gjatë orëve të natës, pasi sipas njoftimit nga Shërbimi Meteorologjike! Ndiqe të plotë artikullin duke hapur lidhjen – Link