Rrëfimi tronditës/ Flet njeriu që u rrëmbye nga UFO-t: Ja çfarë më bënë

Një njeri, nga Qarku Medison në SHBA, ka dalë publikisht me rrëfimin sesi e kishin rrëmbyer alienët, dekada më parë. Një njeri, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, ka deklaruar disa ditë më parë se, derisa qëndronte i shtrirë në shtratin e tij, kishte hetuar një dritë të fuqishme!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Histori shqiptare! Merita rrëfen dramën e saj: Si zbulova pas 17 vitesh që burri kishte një grua tjetër

Një grua nga Fieri ka rrëfyer sot në “Aldo Morning ShoW” historinë e trishtë të jetës së saj. Merita rrëfeu përmes telefonit se kishte zbuluar pas 17 vitesh martesë se burri i saj kishte një grua të dytë me të cilën kishte edhe fëmijë. Ajo tha se burri ka qenë në burg!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ndiheni të fryrë pas çdo vakti dhe keni probleme me tretjen?! Ja mënyrat që ju vijnë në ndihmë në këto raste

Ndjenja e “të fryrit” të stomakut është një problem që prek shumë njerëz. Kjo mund të vijë si pasojë e ushqimeve me shumë kalori që konsumoni, për shkak të problemeve me tretjen, reduktimit të baktereve të mira në zorrë, kapsllëkut, gazrave, fryrje barkuNëse vuani nga fryrja e barkut dhe problemet me tretjen!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Gjen pasaportën angleze të “vëllait” shqiptar, qytetari bën gjestin e jashtëzakonshëm

Anglia ka padyshim një nga pasaportat më të vlefshme në botë , por njëkohësisht edhe më të vështirën për tu fituar. Nuk janë të paktë shqiptarët që mundohen e stërmundohen vite të tëra për të marrë nënshtetësinë britanike. Megjithatë një shqiptar duket se për pak i ka bërë “gropën” vetes pasi ka humbur pasaportën angleze!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ata që kanë lindur mes viteve 1950-80 duhet ta lexojnë patjetër këtë

Kalonim orë të tëra duke ndërtuar karroca me kuzhineta dhe fatlumët që kishin pranë shtëpisë rrugë të rrëpirta, lëshoheshin, dhe në gjysmë të rrugës kujtoheshin që nuk kishin frena. Pas shumë përplasjesh, me mure e shkurre, mësuam të zgjodhnim problemin. Po, përplaseshim me shkurre, dhe jo me makina!
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Ja përse kanella është e rëndësishme për të gjitha femrat

Një studim i fundit i kryer nga Universiteti i Kolumbisë në Nju Jork ka treguar se kanella është ilaçi më i mirë për kurimin e sindromës “policistike ovariale” tek femrat. Femrat me këtë sindromë që konsumojnë kanellë çdo ditë mund të rregullojnë ciklin e tyre menstrual brenda gjashtë muajve, madje mund të mbeten edhe shtatzënë.kanelle
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

Lind fëmija i parë më 1 janar, ja çfarë emri ia vendosi nëna

Në Klinikën e Gjinekologjisë ka lindur fëmija i parë më 1 janar 2018. Nëna nga Podujeva Fatmire Azemi (1981), ka lindur fëmijën e tretë në ora 00:00.Dr. Jakup Ismaili, ka bërë të ditur se gjendja shëndetësore e nënës dhe foshnjës është e mirë. Nëna ka vendosur që djalin ta quaj me emrin Ajn.
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë

A mund ta zbuloni se çfarë vendoset në kudratin bosh? Nuk është 6 !

Një enigmë mashtruese i ka lënë njerëzit në internet shumë të hutuar. Orët e fundit u shpërnda në Facebook nga Bright Side, nën titullin “Një Puzzle i Thjeshtë që nuk ka të bëjë me Matematikë”, shumica janë të hutuar kur kuptuan se përgjigjja nuk është 6. Pra, a mund ta gjeni se çfarë shkon në kuadratin bosh?
Hap reklamën / Vazhdo artikullin e plotë